کارآفرینی برای زنان روستای قاسم آباد

پروژه جیرفت موسسه مهرطه در روستای قاسم آباد:نرخ بالای اعتیاد و طلاق در روستای قاسم آباد بالاست و بنابراین تعداد زنان جوان سرپرست خانوار  در این روستا زیاد است.

زنان روستا حضور جدی در کشاورزی ندارند و به جز 6 ماه از سال که مشغول صیفی کاری اند در بقیه ایام سال بیکار هستند. زنان سرپرست خانوار به طور معمول در روستا به سختی امرار معاش می کنند و معمولا در کنار خانواده های خود اسکان دارند. احساس سربار خانواده بودن باعث افسردگی در میان این زنان شده است . در بازدید اول از روستا یکی از دوستان با توجه به وجود درختان خرما طرح استفاده از حصیر بافی را به عنوان پایه کار اصلی در روستا پیشنهاد کرد. با پی گیری های انجام شده، توانستیم یک کارآفرین مرد را که خود به بافتن حضیر به عنوان کار جنبی مشغول بود را پیدا کنیم . با زنان نیز جلساتی را برگزار کردیم و موافقت آنان را برای برگزاری کلاس در روزهای جمعه در حسینیه روستا گرفتیم .

استقبال زنان از کلاس  ما را  به موفقیت طرح امیدوار کرده است . هرچند که دوری مسافت نظارت بر آن را مشکل می کند اما به مدد تلفن و تلگرام بخشی از این کمبود جبران شده است .

امیدواریم که اولین محصولات تولیدی زنان را در اسفند ماه در تهران به نمایش بگذاریم. از دوستان علاقمندی که حاضر به همکاری در بخش آموزش مهارت های حرفه ای هستند تقاضای کمک داریم . 

شماره حساب های موسسه

شماره کارت 5022291001693595 بانک پاسارگاد، شماره کارت

شماره حساب 116400537 , کد 032 , بانک تجارت شعبه پارک

شماره حساب 81077799901 , کد 326 , بانک پاسارگاد  شعبه قائم مقام

شمار حساب 1018504861122 , کد 101 , بانک اقتصاد نوین شعبه قدیر

توجه ( بسیار مهم )

موسسه مهرطه تنها دارای دو وب سایت رسمی به آدرس های ذیل می باشد : 

mehretaha.ir  و  mehretaha.com   

لطفا از کمک به موسسات دیگر که با آدرس های مشابه و با نام ما فعالیت می کنند جدا خوداری نماید جهت کسب اطلاعات بیشتر از قسمت تماس باما وبسایت با ما در ارتباط باشید - متشکرم